پیوندهای مفید

رضا اردکانیان

«اردکانیان» از تک تک فعالان صنعت برق قدردانی کرد

روش‌های بهره‌برداری در ۵ نیروگاه کشور بهبود یافته‌اند. همینطور در سیستم بهره‌برداری اصلاحاتی صورت گرفته است. در مجموع ۱۱۸ مگاوات به توان تولید برق افزوده شده است. این امر بهره‌برداری بیشتر از سرمایه‌گذاری‌های پیشین می‌باشد.
مراسم افتتاح طرح‌های ارتقای توان عملی و رفع محدودیت تولید در پنج نیروگاه کشور، در بیستمین هفته از پویش «هرهفته_الف_ب_ایران» برگزار شد. «رضا اردکانیان» در این مراسم از تولیدکنندگان برتر برق که قدردانی کرد. او گفت: به اتکا به توان و تعهد نیرو‌های متخصص کشور، به‌ویژه در سال‌های تحریم اقتصادی، که به درستی توجه ما به ظرفیت‌های داخلی و استفاده بهینه از منابع بیش از گذشته جلب شده، امروز طرح ارتقای توان تولید نیروگاه‌های موجود را افتتاح می‌کنیم.
وی گفت: آنچه مهم است این که سرمایه‌گذاری انجام شده، برای این میزان ظرفیت جدید چیزی حدود ۵ تا ۷ درصد احداث نیروگاه جدید است، یعنی این توان و توجه موجب شده تا با سرمایه‌گذاری به مراتب اندکی از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده قبلی بهره‌برداری بیشتری داشته باشیم.

«اردکانیان» از فعالان صنعت برق قدردانی کرد

«اردکانیان» اظهار داشت: جا دارد از تک تک فعالان صنعت برق در سازمان دولت، وزارت نیرو، شرکت «برق حرارتی» و همه شرکت‌های مدیریت تولید در سراسر کشور، شرکت «مدیریت شبکه برق ایران»، ستاد «برق و انرژی وزارت نیرو»، شرکت «توانیر»، شرکت‌های «برق منطقه‌ای و توزیع»، همچنین سازمان «انرژی اتمی ایران»، نیروگاه‌های «برق آبی»، شرکت «مدیریت منابع آب»، نیروگاه‌های «تجدیدپذیر» و سازمان «انرژی‌های تجدیدپذیر» و همه فعالان در خانواده بزرگ صنعت برق در بخش خصوصی قدردانی کنم.
وی گفت: امسال دستاورد‌های بزرگی برای کشور در صنعت برق رقم زده شد، که نماد عمل صالح است، عملی که در صنعت برق نهادینه خواهد شد.

اردکانیان: مدیریت مصرف برق در پیک تابستان

اردکانیان به مدیریت مصرف در پیک تابستان اشاره کرد. او گفت: علاوه بر این که پیک تابستان بدون خاموشی پشت سر گذاشتیم. انرژی بیشتری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته عرضه کردیم. در سال جهش تولید، بخش‌های تولیدی کشور، صنایع بزرگ و صادرات غیر نفتی، توانستند به اهداف خود برسند. و این امر با اتکای انرژی عرضه شده کافی و مناسب صورت گرفت.
در عین حال صادرات انرژی ما نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشت. از همه مهم‌تر، به کمک هموطنان توانستیم، مصرف را آنگونه مدیریت کنیم که اوج بار تابستان امسال همانند پارسال، به نسبت سال‌های قبل تنها یک درصد افزایش داشته باشد. این دستاورد بسیار بزرگی است. تابستان پیش رو هم سعی می‌شود با همین هدف‌گذاری کمی، از هم‌اینک برنامه‌ریزی کنیم.

اردکانیان: بهره‌برداری ۱۰۸ پروژه ساخت و سازی

وی در ادامه به بهره‌برداری ۱۰۸ پروژه ساخت و سازی اشاره کرد. تا به امروز ۲۴ هزار میلیارد تومان و ۵ پروژه ساز و کاری در چارچوب پویش «هرهفته_الف_ب_ایران» سرمایه‌گذاری شدند. «اردکانیان» گفت: مابقی طرح‌ها در هفته‌ها و ماه‌های آینده بهره‌برداری می‌شوند.

اردکانیان: آبرسانی همزمان به ۴۰۰ روستای کشور

 ۴۰۰ روستای کشور در استان‌های مختلف با جمعیت ۲۸۱ هزار نفر، هفته آینده در پویش «هرهفته_الف_ب_ایران» همزمان آب‌رسانی می‌شوند. ۸ میلیون نفر از جمعیت روستایی ما با این اقدام، در دوره فعالیت دولت حاضر از شبکه آب سالم و پایدار بهره‌مند شده‌اند. این مسیر تا پایان این دوره و همچین سال‌های بعد ادامه دارد.
وزیر نیرو اشاره کرد: حاصل کار هماهنگ و همدلانه‌ای که امسال صورت گرفت، نه تنها در تاریخ صنعت برق کشور که در تاریخ سیاسی ایران ثبت و ضبط خواهد شد.
«اردکانیان» گفت: بخش تجدیدپذیر حرکت تازه‌ای آغاز کرده است. امیدواریم با همکاری نزدیک‌تر واحد‌های مختلف در وزارت نیرو مسائل حل و فصل شود. همکاری‌ها در قالب شورای راهبردی انرژی‌های تجدیدپذیر و همچنین پشتیبانی‌ها و همدلی‌های بخش خصوصی فعال در این عرصه است.
او به وجود فرصت‌های خوب در منطقه اظهار امیدواری کرد. «اردکانیان» گفت: در همین دوره مدیریتی، موضوع صادرات انرژی‌های تجدیدپذیر را عملیاتی می‌کنیم. باید مشکلات موجود رفع شود و در این زمینه نیازمند همدلی بیشتر همکاران در بخش خصوصی هستیم.
وزیر نیرو به توانایی بخش خصوصی اشاره کرد. توانایی موسس در ظرفیت سازی بیشتر، همکاری نزدیک‌تر با سازمان دولت و مشارکت در تصمیم‌سازی‌ها در کنار بخش خصوصی به معنای عام است. او گفت: این بخش، بخشی است که از آن انتظارات بیشتری داریم و چشم‌داشت آن‌ها هم وسیع‌تر است.

اردکانیان: استفاده از فرصت مجاورت با افغانستان و تونل‌های باد مشترک

مجاورت با افغانستان فرصت است. به این دلیل که یکی از وسیع‌ترین تونل‌های باد مشترک در مرز دو کشور وجود دارد. وزارت نیرو مسئول کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور است.نمایشگاه وسیع تجاری و صنعتی در کابل در روز‌های آتی برگزار می‌شود. اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تا یک ماه آینده در کابل برگزار می‌گردد، در اینجا نیازمند همکاری و حرکت دوشادوش با بخش خصوصی بویژه در صنعت برق هستیم تا هم‌پای وزارت نیرو راه‌ها و معبر‌ها را باز کنند طیف وسیعی از شرکت‌های تجهیزاتی و تعمیراتی با توجه به شرایط پس از جنگ در افغانستان وارد این بازار شوند، بویژه در بخش تجدیدپذیر، در ماه‌های پیش رو تا پایان سال بتوانیم دستاورد‌های بیشتری داشته باشیم.
اردکانیان گفت: مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری از اقدام وزارت نیرو تقدیر کرده‌اند. او افزود: این علامت آن است که هم ما قدر این فرصت را به خوبی دانستیم و در ماه‌های پیش رو بویژه برای تدارک زمستان و مسائل مربوط به سوخت نیروگاه‌ها و تعمیرات و نگهداری آن‌ها و فعالیت‌هایی این چنینی فرصت‌ها را مورد استفاده قرار خواهیم داد.
منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *