پیوندهای مفید

شهر مشهد به‌عنوان پایلوت طرح‌های استارت‌آپ در حوزه انرژی شناخته می شود The city of Mashhad is known as the pilot of start-up projects in the field of energy

مشهد، پایلوت طرح‌های استارت‌آپ حوزه انرژی

شهر مشهد به‌عنوان پایلوت طرح‌های استارت‌آپ در حوزه انرژی شناخته می شود

به گزارش امواج برتر به نقل از دفتر روابط عمومی، در این جلسه دکتر نجاتیان مدیر هلدینگ رازیگر ضمن معرفی انجمن صنفی کارفرمایی شتاب دهنده‌های استان و تشریح برنامه‌ها و اهداف کمیسیون انرژی این انجمن گفت: ۱۶ مجموعه در انجمن صنفی شتاب‌دهنده‌ها به صورت تخصصی فعالیت می کنند و نخستین کمیسیون تخصصی استارت‌آپ در کشور با عنوان کمیسیون انرژی انجمن صنفی شتاب‌دهنده‌ها شکل گرفته است.

برنامه این کمیسیون برگزاری جلسه در نهادهای متولی برق است و نخستین جلسه آن در توزیع برق مشهد برگزار شده که ضمن معرفی توانایی استارت‌آپ‌ها، به دنبال بررسی معضلات و توانایی نهادهای متولی هستیم تا به استارت‌آپ ها انتقال دهیم.

وی گفت: شهر مشهد به‌عنوان پایلوت طرح‌های استارت‌آپ در حوزه انرژی معرفی شده و به ستاد انرژی زیست‌بوم فناورانه معاونت فناوری ریاست جمهوری نیز معرفی شده است و نصب QRCOD بر روی کنتورهای منطقه الهیه و هاشمیه مشهد یکی از این فعالیت‌ها بوده است.

در این رابطه مشترکان می‌توانند با اسکن کردن این کد به اطلاعات انرژی دسترسی پیدا کرده و از استارت‌آپ ها نیز مشاوره رایگان دریافت کنند.

وی از اجرای طرح برق امید خبر داد و گفت: آموزش تکنیک‌های مدیریت مصرف بدون آسیب زدن به آسایش آنها و دعوت از استارت‌آپ ها می تواند در اجرای موفقیت‌آمیز این طرح اثرگذار باشد.

مهندس قاسم پور نیز در این جلسه گفت: شرکت توزیع برق مشهد برای تعامل، حمایت و همکاری با استارت‌آپ ها آماده است.

امروز زیرساخت های لازم و هوشمندسازی در مشهد انجام شده و امکان سنجش در مشهد بسیار راحت‌تر از سایر شهرهاست.

در طرح برق امید نیز با توجه به افزایش تعرفه‌ها و چالش‌های موجود، توجه و تشویق مردم به کم‌مصرف کردن ضروری است.

شرکت ما نیز تلاش می کند تا دست‌کم۳۰ درصد مشترکان خانگی مشهد شامل طرح برق امید شوند و از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار گردند.

تبدیل پرمصرف‌ها به خوش‌مصرف و خو‌ش‌مصرف‌ها به کم‌مصرف از اهداف این طرح است، در عین حال شرایط خوبی برای شرکت‌های شتاب دهنده و استارت‌آپ ها فرام شده و می توانند در این حوزه ورود کنند و ما نیز آماده کمک هستیم.

مهندس قاسمپور در پایان گفت: ما در بحث برق روستایی، انرژی خورشیدی، مباحث حقوقی برق غیرمجاز، ممیزی انرژی و دیگر حوزه‌های انرژی آماده همکاری با شرکت‌های شتاب‌دهنده و استارت‌آپ ها هستیم، ضمن اینکه می‌توان از قابلیت بالای نظام مهندسی برق نیز استفاده کرد.

مهندس معصومه مرادی مدیر دفتر مدیریت مصرف در این جلسه گفت: اکنون که شهر مشهد به عنوان پایلوت طرح‌های مدیریت مصرف معرفی شده، فرصت خوبی برای فعالیت استارت‌آپ ها ایجاد شده و می توان از قابلیت های آنها استفاده کرد.

در طرح برق امید اگر ایده خوبی در حوزه مدیریت مصرف ارایه شود از آن استقبال خواهیم کرد.

منبع:پایگاه خبری امواج برتر

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *