پیوندهای مفید

بهره‌برداری از ۸ نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان آذرماه Operation of 8 renewable power plants until the end of December

بهره‌برداری از ۸ نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان آذرماه

بهره‌برداری از ۸ نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان آذرماه

علی شب‌نورد با اشاره به اینکه نیروگاه‌های مذکور در مناطق دارای پتانسیل بالا توسعه یافته‌اند، افزود: در ادامه روند توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر توسط بخش خصوصی و همسو با پویش هرهفته_الف_ب_ایران در آذرماه سال جاری در استان‌های گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، فارس و خوزستان شاهد بهره‌برداری از نیروگاه‌های تجدیدپذیر خواهیم بود.

وی اظهار داشت: در راستای پایش پیشرفت پروژه‌های نیروگاه‌های تجدیدپذیر، پنج نیروگاه خورشیدی به مجموع ظرفیت ۲.۵ مگاوات، ۲ نیروگاه برق‌آبی به ظرفیت ۱.۳ مگاوات و یک نیروگاه بازیافت تلفات حرارتی به ظرفیت ۱.۵ مگاوات با اتمام مراحل ساخت، فرآیند اتصال به شبکه سراسری برق شبکه را تکمیل کرده و آماده بهره‌برداری هستند.

این گزارش می‌افزاید، در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک به‌رغم مشکلات موجود در سرمایه‌گذاری و فرآیند احداث این نوع از نیروگاه‌ها همچنان نیروگاه‌های خورشیدی خانگی محدود به ظرفیت انشعاب (کیلوواتی) مورد استقبال بخش مردمی بوده و در ۲ ماه اخیر ۲۵۰ سامانه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب با مجموع ظرفیت ۳.۵ مگاوات به بهره‌برداری رسیده است.

شایان ذکر است، در حال حاضر بیش از ۴۵۰۰ سامانه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب به ظرفیت تجمعی بیش از ۵۳ مگاوات در تمامی استان‌های کشور اجرا شده است.

منبع:نیروگاه نیوز

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *