پیوندهای مفید

گسترده‌ترین برنامه تعمیرات توزیع برق کشور آغاز شد The most extensive repair program of electricity distribution in the country has started

گسترده‌ترین برنامه تعمیرات توزیع برق کشور آغاز شد

گسترده‌ترین برنامه تعمیرات توزیع برق کشور آغاز شد

محمدحسن متولی زاده خاطرنشان کرد: شبکه‌های برق ایران همواره در معرض آسیب‌های طبیعی است و این برنامه به منظور حفظ پایداری شبکه‌های برق، تعمیرات سراسری را پیش بینی شده است.

متولی زاده ادامه داد: این تعمیرات به صورت پیشگیرانه انجام می‌شود و هدف از آن برقدار کردن شبکه و برق رسانی مطمئن به مشترکان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هنگام بروز مشکلات و بحران‌های طبیعی است.

مدیرعامل توانیر یاداور شد: در دور نخست تعمیرات، ۱۳۰۰ کیلومتر شبکه، اصلاح و بازسازی خواهد شد.

به گفته متولی زاده، این برنامه تا دو روز ادامه خواهد یافت و در این مدت گروه‌های عملیاتی، علاوه بر سنجش آمادگی خود، نقاط آسیب دیده شبکه را تعمیر و اصلاح خواهند کرد.

اولویت در تعمیرات، اصلاح کانون‌های خطر باشدبرپایه این گزارش، در آیین آغاز به کار تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق کشور، معاون هماهنگی توزیع توانیر با تاکید بر اینکه این تعمیرات پیشگیرانه برای حفظ پایداری شبکه برق بسیار با اهمیت است، گفت: در این دور از تعمیرات باید به گونه‌ای عمل شود که کانون‌های خطر و مناطق آسیب پذیر شبکه، اصلاح و بازسازی شود.

غلامعلی رخشانی مهر تصریح کرد: این برنامه باید در نهایت منجر به کاهش خاموشی‌ها و افزایش پایداری شبکه برق شود.

رخشانی مهر یاداور شد: با توجه به این که تعمیرات روی خط گرم و شبکه‌های برقدار انجام می‌شود، تمام نکات ایمنی را برای جلوگیری از بروز حادثه در هنگام انجام کار باید رعایت شود.

وی همچنین بر لزوم رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی نیز تاکید کرد و گفت: این برای نخستین بار در کشور است که تمام برنامه‌های تعمیراتی شبکه‌های توزیع برق در همه استان‌ها منسجم و در دو روز کاری انجام می‌شود.

رخشانی مهر اضافه کرد: از این پس مشترکان در سراسر کشور می‌توانند با بهره گیری از اپلیکیشین برق من و تلفن ۱۲۱، مشکلات شبکه و نقاط آسیب دیده یا کانون‌های خطر را گزارش کنند. برپایه این گزارش، مسعود مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر نیز در این خصوص گفت: دراین مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق، بیش از ۳ هزار ۹۰۰ نیروی تخصصی در قالب یک هزار و ۳۲۷ اکیپ عملیاتی حضور خواهند داشت.

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر تبدیل شبکه‌های سیم مسی به کابل خود نگه دار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت درب پست ها، تابلوها، شالتر‌ها و دریچه پایه‌های فلزی را از جمله محور‌های این مانور سراسری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، به سازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتور‌های توزیع از دیگر محور‌های این مانور است.

صادقی با بیان این که براساس برنامه ریزی صورت گرفته فاز‌های بعدی تعمیرات و بازسازی شبکه‌های توزیع برق کشور در پنجشنبه و جمعه آخر ماه‌های پیش رو ادامه خواهد یافت، در خصوص اهمیت اجرای این برنامه گفت: انجام این کار با توجه به در پیش بودن زمستان و احتمال بروز بحران‌های طبیعی مانند بارش باران، برف، سیل و… بسیار با اهمیت است و می‌تواند باعث افزایش پایداری شبکه از طریق مقاوم سازی، کاهش مدت زمان رفع مشکلات و به مدار آمدن مجدد شبکه در زمان وقوع بحران شود.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *