پیوندهای مفید

Consumption of more than 3 cubic meters of gas in Fars power plants مصرف نیروگاه‌های فارس

مصرف ۳میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاه‌های فارس

مصرف بیش از ۳ میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاه‌های فارس

حسینی با بیان این که مصرف گاز نیروگاه‌ها در مدت مشابه پارسال ۳ میلیارد و ۸۰۴ میلیون و ۴۳۶ مترمکعب بود، افزود: مصرف گاز در نیروگاه‌های فارس امسال ۱۶ درصد افزایش داشته است.

او تاکید کرد: با گازرسانی صحیح و به موقع به نیروگاه‌های فارس و تامین گاز آنها، مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌های یک، دو و سه کازرون، جهرم، حافظ و سیکل ترکیبی به حدود صفر رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز فارس ادامه داد: امیدواریم مصرف گاز در نیروگاه‌ها بدون اعمال محدودیت مصرف، تا پایان امسال استمرار داشته باشد.

او، درباره مصرف گاز صنایع فارس نیز توضیح داد: صنایع عمده و فوق عمده استان، بزرگ‌ترین مصرف کنندگان گاز فارس هستند به صورتی که مصرف گاز در صنایع سیمان از ابتدای امسال برابر با ۲۶۱ میلیون و ۴۰۸ هزار مترمکعب، صنایع فولاد و ذوب آهن برابر ۳۴۸ میلیون و ۲۵۶ هزارمترمکعب، پتروشیمی‌ها برابر با ۸۵۸ میلیون و ۵۳۴ هزار مترمکعب و پالایشگاه‌ها برابر با ۱۰۲ میلیون و ۱۳ هزار متر مکعب بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز فارس با اشاره به افزایش ۸۵ درصدی گازرسانی به صنایع استان، تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده، این شرکت توانسته در برنامه‌ریزی‌های مربوط به گازرسانی به صنایع و نیروگاه‌ها به اهداف تعیین شده خود دست یابد.

حسینی بیان کرد: هم‌اینک با تلاش‌های صنعتگران گاز فارس و حمایت‌های دولت تدبیر و امید، بیش از هشت هزار و ۱۸۶ واحد صنعتی از نعمت ارزشمند گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

او تصریح کرد: سرعت بخشیدن به روند گازرسانی به صنایع، علاوه بر جهش تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود.

منبع: پایگاه خبری سندیکای شرکت های تولید کننده برق

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *