پیوندهای مفید

معرفی نسل جدید قبض‌های برق در توانیر Introducing the new generation of electricity bills in Tawanir

معرفی نسل جدید قبض‌های برق در توانیر

معرفی نسل جدید قبض‌های برق در توانیر

وزیر نیرو با اشاره به اجرای تجربه طرح برق امید در بخش آب و برنامه‌ریزی برای تدارک مقدمات اجرایی شدن آن بر لزوم هماهنگی بخش‌های مختلف صنعت آب و برق تاکید کرد.

رضا اردکانیان با بیان اینکه لازم است آموزش‌ها، فعالیت‌های رسانه‌ای و بهره‌گیری از همه راهکارهای اطلاع رسانی با شدت بیشتری ادامه یابد تا به تاثیرگذاری منجر شود، گفت: باید موضوع انرژی و چگونگی مدیریت مصرف انرژی به یکی از محورهای گفتگو و بحث در جامعه تبدیل شده و قرار گرفتن در زمره مشمولان طرح برق امید، ‌برای همه مشترکان و مردم مهم باشد.

وی با بیان اینکه اطلاعات طرح هرچه دقیق‌تر و شفاف‌تر باشد، ‌ تحلیل‌ها به نتیجه بهتری خواهد رسید، به ایجاد رقابت میان شرکت‌ها اشاره و اظهار کرد: این ایجاد رقابت باعث خواهد شد تا نوآوری‌ها بیشتری در زمینه اجرا نمود پیدا کند.

وی در رابطه با طراحی قبض‌های برق جدید برق گفت:‌ تا حد امکان باید اطلاعات صحیحی در خصوص راهکارهای کاهش مصرف برق به مشترکان داده شود تا همه مشترکان از جایگاهشان در زمینه مصرف آگاه شوند؛ چرا که اعتماد مردم، سرمایه اصلی وزارت نیرو است و باید از این سرمایه مراقبت کنیم.

پس از تصویب طرح برق امید، جمع‌بندی بر این بود که مشترکان برق برای دستیابی به مزایای این طرح باید به اطلاعات کامل‌تری از میزان مصرف برق خود در مقایسه با دوره‌های قبلی و همچنین مشخص شدن میزان فاصله با جداول مصرف برق داشته باشند؛ به همین منظور، مجموعه توانیر نمونه کاملی از قبض برق را با امکانات مقایسه مشترک با مشترکان هم‌رده در منطقه جغرافیایی خود و در بین سایر مشترکان شهرستان خود طراحی کرده است.

در قبوض جدید برق، با نمودارهای گرافیکی میزان مصرف مشترک در مقایسه با سقف مجاز مصرف در هر پله مصرفی مشخص است و همزمان در سامانه برق ایران (اپلیکیشن برق من) در دسترس عموم مردم قرار می‌گیرد.

منبع: پایگاه خبری امواج برتر

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *