پیوندهای مفید

نیروگاه شهید مفتح نقش مؤثری در پایداری شبکه برق Shahid Muftah Power Plant plays an effective role in the stability of the electricity network

نیروگاه شهید مفتح نقش مؤثری در پایداری شبکه برق

نیروگاه شهید مفتح نقش مؤثری در پایداری شبکه برق کشور دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت برق حرارتی، عبدالمجید دیناروند در جریان حضور در شورای اسلامی شهر همدان گفت: وجود نیروگاه شهید مفتح از اهمیت خاصی در استان همدان برخوردار است و این نیروگاه نقش مؤثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.

وی اظهار داشت: سهم نیروگاه از برداشت آب های زیر زمینی در گذشته ۲ درصد بوده است که با انتقال پساب تصفیه شده شهر همدان به نیروگاه، این میزان برداشت به صفر رسیده است.

مدیر عامل نیروگاه گفت: حوضچه های تزریق مصنوعی نیروگاه از جمله پروژه هایی است که بمنظور تزریق آب به سفره های زیر زمینی احداث شده است و هر ساله در فصل بارندگی با هدایت بخشی از آب رودخانه فصلی قره چای به این حوضچه ها، میلیون ها لیتر آب به سفره های زیر زمینی تزریق می شود.

وی خاطرنشان کرد: احداث برج خنک کن خشک به روش هیبرید (ترکیبی) از طرح های منحصر به فردی است که ۸۵ درصد صرفه جویی در مصرف آب را در پی داشته است و طراحی و احداث آن با اتکا به دانش بومی موجب تحسین بازدید کنندگانی از کشور ژاپن شده است.

دیناروند با اشاره به کسب عنوان برترین نیروگاه کشور در زمینه آمادگی تولید برق در کشور افزود: کسب این عنوان ثمره تلاش و همت کارکنان نیروگاه است.

وی در این خصوص اضافه کرد: متخصصان خارجی هیچگاه دانش فنی خود را به همکاران ما منتقل نکردند و این همکاران پیشکسوت ما بودند که توانستند با خودباوری، تلاش و مطالعه به صنعت نیروگاه مسلط شوند و در حال نیز تجربیات خود را به نسل جوان منتقل می کنند.

مدیر عامل نیروگاه با بیان اینکه تمامی قطعات نیروگاهی توسط شرکت های سازنده داخلی تأمین می شود افزود: قطعات یدکی ساخت داخل به مراتب بهتر از قطعات خارجی عمل می کنند و ما نیاز به خرید قطعات خارجی نداریم.

دیناروند در ادامه اظهار داشت:امروزه تعمیرات اساسی نیروگاه ها توسط متخصصان داخلی صورت می گیرد و در این تعمیرات هزاران قطعه باز می شود و پس از بازبینی و یا تعمیر مجددا نصب می گردد تا واحدهای نیروگاهی بتوانند با توان حداکثری در خدمت شبکه برق کشور باشند.

منبع: پایگاه خبری سندیکای شرکت های تولید کننده برق

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *