پیوندهای مفید

مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها افزایش یافت The consumption of liquid fuel in power plants increased

مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها افزایش یافت

مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها افزایش یافت

«محسن طرزطلب» روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: روزهای اخیر میزان تحویل گاز به نیروگاه ها نسبت به هفته های گذشته کاهش پیدا کرده و همین امر سبب افزایش مصرف سوخت مایع در برخی نیروگاه ها شده است.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر میزان مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها از میزان گاز تحویلی پیشی گرفته است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران خاطرنشان ساخت: طبق معادل سازی که انجام شده سوخت مازوت و گازوییل روزانه مورد استفاده برخی نیروگاه ها بیشتر شده که تداوم آن مشکل ساز خواهد شد.

طرزطلب گفت: دنبال آن هستیم تا شرکت ملی گاز میزان تحویل به نیروگاه ها را بیشتر کند که اعلام کرده اند به دلیل افزایش مصرف در بخش خانگی و تجاری، اکنون اختصاص گاز به این بخش ها بیشتر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: اکنون برخی نیروگاه ها هستند که گاز به آنها نمی رسد و ناگزیر به استفاده از سوخت جایگزین گازوییل و مازوت شده اند.

طرزطلب ادامه داد: روند افزایش سرما که موجب افزایش مصرف گاز در بخش خانگی شده گاز رسانی به نیروگاه ها را با کندی همراه کرده که امید است بتوان در این زمینه با همکاری شرکت گاز اقدام موثری کرد تا گاز تحویلی به نیروگاه ها افزایش یابد.

اگرچه ایران با توسعه فازهای پارس جنوبی، ‌ ظرفیت تولید گاز خود را به یک میلیارد متر مکعب در روز رسانده، اما افزایش بی رویه مصرف گاز در بخش خانگی، ‌زنگ خطر مصرف را در کشور به صدا درآورده است.

منبع: سندیکای شرکت

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *