پیوندهای مفید

آمادگی نیروگاه‌های کشور برای تامین برق چقدر است؟ How ready are the country's power plants to supply electricity

آمادگی نیروگاه‌های کشور برای تامین برق چقدر است؟

آمادگی نیروگاه‌های کشور برای تامین برق چقدر است؟

هم اکنون بیش از 70 هزار مگاوات (77 درصد) از برنامه تعمیرات نیروگاه های کشور و آمادگی برای تامین برق پایدار پیک تابستان امسال انجام شده است و آنطور که مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی اعلام کرد تا اواسط خرداد ماه، 69 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه های حرارتی برای تامین برق مورد نیاز پیک تابستان امسال آماده خواهد شد.

سال گذشته حدود 92 درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه های حرارتی تامین شده و میزان تولید این واحدها نسبت به سال گذشته بیش از 9 درصد افزایش داشته همچنین در سال 99 معادل 343 میلیون مگاوات ساعت انرژی در تمامی نیروگاه های کشور ( حرارتی، برق آبی، اتمی و تجدیدپذیر ) تولید شده است که سه نیروگاه های حرارتی بخاری، گازی و سیکل ترکیبی از این رقم بیش از 314 میلیون مگاوات ساعت بوده است.

علاوه بران میزان تولید برق نیروگاه های سیکل ترکیبی کشور در سال گذشته با افزایش 20 درصدی نسبت به سال 1398 به حدود 158 میلیون مگاوات ساعت رسیده است.

دوره اورهال نیروگاه ها از 15 شهریور آغاز شده و تا انتهای اردیبهشت سال آینده به پایان می رسد و ابتدا خرداد ماه 583 واحد در 129 نیروگاه کشور برای تامین پیک بار شبکه سراسری برق کشوره آماده بهره برداری می باشد.

منبع: پایگاه خبری ایسنا

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *