پیوندهای مفید

برنامه تعمیرات نیروگاه حرارتی از مرز 85 درصد گذشت The repair program of the thermal power plant exceeded 85%

تعمیرات نیروگاه حرارتی از مرز 85 درصد گذشت

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با تاکید براینکه بیش از 85 درصد برنامه تعمیرات نیروگاه های حرارتی به پایان رسیده است، گفت: مدیریت برنامه های تعمیراتی و همکاری نیروگاه های حرارتی بزرگ موجب افزایش تولید و جلوگیری از بروز خاموشی های بیشتر طی دوماه ابتدایی امسال شده است.

ناصر اسکندری با اشاره به اینکه هر ساله به منظور حفظ آمادگی واحدهای نیروگاهی و صیانت از سرمایه نیروگاهی کشور برنامه تعمیراتی به نیروگاه ها ابلاغ می شود، گفت: اجرای تعمیرات نیروگاهی به صورت شبانه روزی برای کاهش میزان خاموشی ها در حال اجرا بوده و نسبت به فعالیت های مشابه در سالهای گذشته از بهبود و ارتقای چشمگیری برخوردار است.

وی ادامه داد: برای انجام انواع تعمیرات و بازدید واحدهای حرارتی در دوره تعمیراتی پیک امسال حدود 100 هزار مگاوات برنامه مرتبط پیش بینی شده بود که با توجه به شرایط تامین سوخت نیروگاه ها در زمستان سال گذشته و نقش مهم سوخت در آرایش تولید، این برنامه با تجمیع و یا حذف برخی از برنامه ها به حدود 91 هزار مگاوات کاهش یافت و تاکنون بیش از 85 درصد آن نیز خاتمه یافته است.

اسکندری تاکید کرد: باید به این مسئله اشاره کرد که مدیریت برنامه های تعمیراتی و همکاری نیروگاه های حرارتی یزرگ با وجود مشکلات و ریسک های تعمیراتی موجب افزایش تولید و جلوگیری از بروز خاموشی های بیشتر طی دو ماه ابتدایی امسال شده است.

منبع: پایگاه خبری نیروگاه نیوز

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *