پیوندهای مفید

افزایش دو هزار مگاواتی توان نیروگاه‌ها An increase of two thousand megawatts of power plants

افزایش دو هزار مگاواتی توان نیروگاه‌ها

افزایش دو هزار مگاواتی توان نیروگاه‌ها با یک دهم هزینه ساخت واحدهای جدید

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: در طی هشت سال اخیر با اجرای پروژه های ارتقای توان علمی واحدهای گازی و رفع محدودیت های واحدهای بخار حدود دو هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور افزوده شده که اجرای پروژه های ارتقای توان با یک دهم هزینه افتتاح واحدهای جدید اجرایی شده است.

حمیدرضا عظیمی در ادامه سفر به استان کرمان و بازدید از نیروگاه شهید سلیمانی با اشاره به اینکه حدود 160 مگاوات از افزایش نیروگاه مربوط به نیروگاه شهید سلیمانی کرمان بوده است، ادامه داد: هزینه ارتقا توان علمی واحدهای گازی به ازای هر کیلووات ساعت حدود 350 یورو خواهد بود؛ بنابراین اجرای پروژه های ارتقا توان با یک دهم هزینه افتتاح واحدهای جدید اجرایی شده است.

وی افزود: هزینه افزایش دوهزار مگاواتی ظرفیت نیروگاه های حرارتی از طریق اجرای این پروژه حدود 70 میلیون یورو بوده که در صورت ساخت نیروگاه گازی جدید با چنین ظرفیتی بایستی 700 میلیون یورو و ساخت نیروگاه بخار 1800 میلیون یورو سرمایه گذاری صورت می گرفت.

عظیمی تاکید کرد: در راستای اجرای این پروژه ها در تلاشیم تا از طریق ماده 12 قانون رفع موانع تولید و سوخت صرفه جویی شده در این حوزه بتونیم منابع لازم برای اجرای پروژه های آتی در این بخش را فراهم کنیم.

بدین منظور پیشنهاد مربوطه در اختیار شورای اقتصاد قرار گرفته تا وزارت نفت از محل ارتقا هر واحد گازی و سوخت صرفه جویی در این بخش منابعی برای پیشبرد پروژه های مربوط به این حوزه اختصاص بدهد.

منبع: پایگاه خبری نیروگاه نیوز

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *