پیوندهای مفید

عملیات اجرایی بخش بخار نیروگاه کلاس F هنگام Executive operation of the steam department of the class F Hemgan power plant

عملیات اجرایی بخش بخار نیروگاه کلاس F هنگام

ظرفیت نیروگاه‌ های هرمزگان به ۴۴۰۰ مگاوات رسید / آغاز عملیات اجرایی بخش بخار نیروگاه کلاس F هنگام

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گفت: با به مدار آمدن واحد دوم گازی نیروگاه هنگام، ظرفیت نیروگاه‌ های استان هرمزگان به بیش از چهار هزار و 400 مگاوات خواهد رسید که حدود یک هزار و 850 مگاوات آن طی دولت تدبیر و امید وارد مدار شده است.

همایون حائری همزمان با دهمین هفته از پویش و در مراسم افتتاح واحد گازی نیروگاه هنگام استان هرمزگان با بیان این مطلب افزود: این نیروگاه دارای دو واحد گازی پیشرفته کلاس F هر یک به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات و یک واحد بخار ۲۹۲ مگاواتی مجموعا به ظرفیت ۹۰۶ مگاوات بوده که از طریق یک پست برق پیشرفته GIS به شبکه برق کشور متصل است.

وی ادامه داد: هر یک از توربین‌های گازی این نیروگاه دارای راندمان ۴۰ درصدی است که با اضافه شدن بخش بخار، راندمان کل نیروگاه به ۵۸ درصد خواهد رسید.

برای هر واحد گازی سه هزار میلیارد تومان و برای کل نیروگاه ۱۳ هزار میلیارد تومان توسط دولت سرمایه‌ گذاری خواهد شد.

حائری تاکید کرد: امروز با دستور رئیس‌ جمهور ضمن افتتاح و بهره‌ برداری تجاری از واحد گازی شماره یک نیروگاه هنگام، عملیات راه‌ اندازی واحد دوم گازی مجموعه نیز آغاز خواهد شد تا در تیر ماه امسال تولید این واحد نیز به شبکه برق کشور تزریق شود.

وی با اشاره به اینکه امروز کلنگ ساخت واحد بخار ۲۹۲ مگاواتی نیروگاه هنگام به زمین زده خواهد شد، ادامه داد: با ریل گذاری صورت گرفته بخش بخار نیروگاه قشم غدیر، نیروگاه بخاری سیریک، سیکل ترکیبی پاسارگارد و واحدهای نیروگاهی جاسک و کیش به ظرفیت بیش از دو هزار و ۷۰۰ مگاوات در مراحل ساخت و پیشبرد هستند که طی سالیان پیشرو به شبکه برق کشور متصل خواهند شد.

منبع: پایگاه خبری نیروگاه نیوز

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *