پیوندهای مفید

وارد مدار شدن 2 نیروگاه کارون و پالایشگاه آبادان Entering the orbit of 2 West Karun power plants and Abadan refinery

وارد مدار شدن 2 نیروگاه کارون و پالایشگاه آبادان

وارد مدار شدن 2 نیروگاه غرب کارون و پالایشگاه آبادان

سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور از وارد مدار شدن نیروگاه غرب کارون شرکت نفت و نیروگاه پالایشگاه آبادان به منظور تولید برق و عبور بدون خاموشی از تابستان امسال خبر داد.

کیومرث زمانی اظهار کرد: از همه ظرفیت های تولید برای عبور از شرایط دشوار امسال در تامین برق استفاده خواهیم کرد تا تابستان را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

وی افزود: با تلاش انجام شده، نیروگاه غرب کارون شرکت نفت با ظرفیت 260 مگاوات وارد مدار شده است و در حال تولید برق و توزیع توان به شهر اهواز است.

سخنگو صنعت برق در جنوب غرب کشور تصریح کرد: این نیروگاه اکنون در مدار تولید استان خوزستان است و روزانه به صورت متوسط حدود 230 تا 240 مگاوات برق به شبکه خوزستان تزریق می کند.

زمانی عنوان کرد: نیروگاه پالایشگاه آبادان نیز یکی دیگر از نیروگاه های استان خوزستان است که صنعت برق توانسته همکاری این نیروگاه را برای تولید برق و عبور از شرایط دشوار تابستان امسال جلب کند.

وی افزود: از نیروگاه پالایشگاه آبادان درخواست شده است که روزانه حدود 50 مگاوات برق وارد مدار کنند.

به دلیل ضعیف بودن ظرفیت انتقال، این نیروگاه 20 مگاوات به مدار تزریق کرده است اما حدود 40 مگاوات از مصرف خود که از شبکه استان خوزستان بود را کاهش داده است.

سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور گفت: وارد مدار شدن نیروگاه های بخش های دیگر به منظور ایجاد شرایط پایدار و استفاده از همه ظرفیت ها،برای عبور بدون خاموشی از تابستان دشوار امسال است.

منبع: پایگاه خبری ایسنا

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *