پیوندهای مفید

Fixing the water leakage of the 305 MW unit of Ramin Ahvaz power plant رفع نشتی آب واحد 305 مگاواتی نیروگاه رامین اهواز

رفع نشتی آب واحد 305 مگاواتی نیروگاه رامین اهواز

رفع نشتی آب مقطر واحد 305 مگاواتی شماره یک نیروگاه رامین اهواز

کارکنان نیروگاه رامین اهواز در دمای بالا هوا و در حالی که شماره یک نیروگاه در مدار تولید برق قرار داشت، نشتی هیتر فشار ضعیف را در مدت 5 ساعت برطرف کردند.

پیمان پروین سرپرست بهره برداری فاز یک نیروگاه رامین اهواز با اعلام این خبر گفت: هیتر فشار ضعیف وظیفه افزایش دمای آب مقطر و راندمان تولید سیکل یک واحد نیروگاهی را بر عهده دارد و با توجه به نشتی بوجود آمده در بخشی از این تجهیز اقدام به رفع آن طی یک عملیات نفسگیر و طاقت فرسا نمودیم.

وی با اشاره به دمای تجهیزات 80 درجه سانتیگراد و دمای هوای 70 درجه ای، دمای آب مقطر نشت شده از این تجهیز را 65 درجه سانتیگراد عنوان کرد و اظهار داشت: آب مقطر تولیدی این نیروگاه، منبع اصلی تولید بخار مورد نیاز جهت چرخش توربین ها است و با رفع این نشتی توانستیم از هدر رفتن بیش از 22 تن اب مقطر در ساعت جلوگیری نمائیم.

پروین ضمن تقدیر از همه کارکنان نیروگاه که در این عملیات 5 ساعته شرکت نمودند گفت: به دلیل نیاز مبرم شبکه برق به این انرژی حیاتی بخصوص در استان خوزستان، از خروجی اضطراری این واحد نیروگاهی جهت اجرای عملیات رفع نشتی صرف نظر نموده و در حالی که واحد نیروگاهی در مدار تولید قرار داشت توانستیم این عملیات را با موفقیت به پایان برسانیم.

سرپرست بهره برداری فاز یک افزود: همچنین تعدادی از تجهیزات حساس الکتریکی واحد تولیدی از جمله الکتروموتورها در معرض آب مقطر نشت شده قرار داشتند که با ایزوله سازی توانستیم از حوادث احتمالی و آسیب به کارکنان جلوگیری نمائیم.

لازم به ذکر است نیروگاه 1850 مگاواتی رامین اهواز بزرگترین نیروگاه بخاری ایران است و با 6 واحد تولیدی، نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند.

منبع: پایگاه خبری برق حرارتی

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *