پیوندهای مفید

مجوز احداث 10000 مگاوات نیروگاه برای صنایع صادر شد

مجوز احداث ده هزار مگاوات نیروگاه برای صنایع

مجوز احداث ده هزار مگاوات نیروگاه برای صنایع صادر شد/اقدامات ضربتی برق حرارتی برای کاهش خاموشی ها در کشور

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی گفت: مجوز احداث ده هزار و 536 مگاوات نیروگاه جدید با حجم سرمایه گذاری 6 میلیارد یورو توسط صنایع بزرگ کشور صادر شد.

محسن طرزطلب با اعلام این خبر افزود: این طرح ها شامل سیزده نیروگاه در 12 استان کشور است که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این نیروگاه های سیکل ترکیبی ظرف سه سال آینده تکمیل خواهد شد.

راندمان این نیروگاه ها بالا و مصرف آب آنها بسیار پایین است و قرار است 10 درصد این ظرفیت درخواستی توسط نیروگاه های تجدیدپذیر تامین شود.

او گفت: این واحدها شامل دو فاز نیروگاه فولاد مبارکه، نیروگاه منطقه ویژه خلیج فارس، نیروگاه آلومینیوم المهدی، فاز دوم نیروگاه شرکت ملی صنایع مس ایران، فاز دوم نیروگاه چادرملو، فاز دوم نیروگاه گل گهر، نیروگاه آلمینیوم جنوب (سالکو)، فاز نخست نیروگاه آلومینیوم ایران، نیروگاه های خط انتقال آب از خلیج فارس، نیروگاه توسعه معادن و فلزات، نیروگاه فولاد خوزستان و ایمیدرو هستند.

مدیر عامل برق حرارتی افزود: به منظور تشویق، مساعدت و همکاری با صنایع آماده هستیم تا واحدهای گازی نیروگاه خود را در اختیار صنایع قرار بدهیم تا آنها را تبدیل به بلوک سیکل ترکیبی کنند و همچنین حاضریم ساختگاه هایی که پیش از این مجوز آنها دریافت شده در اختیار صنایع قرار بدهیم.

طرز طلب خاطر نشان کرد: در حال حاضر 4000 مگاوات واحد گازی و 3000 مگاوات ساختگاه آماده در اختیار برق حرارتی است که آماده ایم در صورت آمادگی صنایع پرمصرف این واحدها را در چهارچوب قوانین و مقررات موجود کشور از طریق مزایده و عرضه عمومی در اختیار آنها قرار بدهیم.

منبع: پایگاه خبری نیروگاه نیوز

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *