پیوندهای مفید

محسن امیری اظهار کرد: تمام نیروگاه های زیر نظر هلدینگ برق و انرژی صبا حدودا 5 درصد از برق کشور و حدودا 3800 مگاوات برق تولید می کنند. مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا زیر نظر بنیاد مستضعفان در واکنش به اخباری مبنی بر استفاده برخی از نیروگاه ها از سوخت مازوت گفت: سوخت همه نیروگاه‌های زیرمجموعه هلدینگ صبا بجز نیروگاه چابهار، گاز می باشد و با قطعی گاز یا این  هر مشکل دیگری، هیچ یک از این نیروگاه ها، قادر به فعالیت نیم باشند چراکه امکانات و تجهیزات لازم جهت سوزاندن سوخت مازوت را ندارند. سوخت نیروگاه چابهار گازوئیل می باشد چراکه به منطقه گازی دسترسی ندارد. و توانایی استفاده از مازوت را نیز ندارد. سوخت جایگزین گاز در نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی خرمشهر، نیروگاه علی آباد و نیروگاه قم گازوئیل است و نیروگاه خرم آباد نیز با توجه به جدید الاحداث بودن آن هنوز تجهیزات سوخت جایگزین گاز به طور کامل در آن نصب نشده است. نیروگاه زرگان در اهواز نیز که یک نیروگاه قدیمی است، تمام تجهیزات سوخت مازوت آن، در زمان واگذاری به بنیاد مستضعفان از مدار تولید خارج شد و این نیروگاه نیز به هیچ وجه امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را ندارد. مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا در پایان خاطرنشان کرد: حضور بنیاد مستضعفان در صنعت برق و نیروگاهی کشور به دلیل کمک به توسعه زیرساخت‌هایی است که شاید بخش خصوصی تمایل کمتری برای ورود به آن دارد و ما در این هلدینگ نسبت به حفظ محیط زیست و میزان آلایندگی‌های نیروگاهی حساسیت بالایی داریم.

نیروگاه های زیر نظر بنیاد مستضعفان مازوت نمی سوزانند

محسن امیری اظهار کرد: تمام نیروگاه های زیر نظر هلدینگ برق و انرژی صبا حدودا 5 درصد از برق کشور و حدودا 3800 مگاوات برق تولید می کنند.

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا زیر نظر بنیاد مستضعفان در واکنش به اخباری مبنی بر استفاده برخی از نیروگاه ها از سوخت مازوت گفت: سوخت همه نیروگاه‌های زیرمجموعه هلدینگ صبا بجز نیروگاه چابهار، گاز می‌باشد و با قطعی گاز یا این هر مشکل دیگری، هیچ یک از این نیروگاه ها، قادر به فعالیت نیم باشند چراکه امکانات و تجهیزات لازم جهت سوزاندن سوخت مازوت را ندارند.

سوخت نیروگاه چابهار گازوئیل می باشد چراکه به منطقه گازی دسترسی ندارد و توانایی استفاده از مازوت را نیز ندارد.

سوخت جایگزین گاز در نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی خرمشهر، نیروگاه علی آباد و نیروگاه قم گازوئیل است و نیروگاه خرم آباد نیز با توجه به جدید الاحداث بودن آن هنوز تجهیزات سوخت جایگزین گاز به طور کامل در آن نصب نشده است.

نیروگاه زرگان در اهواز نیز که یک نیروگاه قدیمی است، تمام تجهیزات سوخت مازوت آن، در زمان واگذاری به بنیاد مستضعفان از مدار تولید خارج شد و این نیروگاه نیز به هیچ وجه امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را ندارد.

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا در پایان خاطرنشان کرد: حضور بنیاد مستضعفان در صنعت برق و نیروگاهی کشور به دلیل کمک به توسعه زیرساخت‌هایی است که شاید بخش خصوصی تمایل کمتری برای ورود به آن دارد و ما در این هلدینگ نسبت به حفظ محیط زیست و میزان آلایندگی‌های نیروگاهی حساسیت بالایی داریم.

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *