پیوندهای مفید

نیروگاه سیکل‌ترکیبی ویس برای بهبود رفع نیاز شبکه برق

نیروگاه سیکل‌ترکیبی ویس برای بهبود رفع نیاز شبکه برق

عظیمی هدف از ساخت این نیروگاه‌ها را تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور به ویژه در استان خوزستان عنوان کرد و افزود: نیروگاه سیکل‌ترکیبی ویس با کارفرمایی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و پیمانکاری شرکت مپنا در زمینی به مساحت ۸۶ هکتار احداث خواهد شد.

حمیدرضا عظیمی در سفر به خوزستان بیان کرد: این نیروگاه ۹۰۶ مگاواتی شامل دو واحد گاز هرکدام به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت ۲۹۲ مگاوات است.

همچنین افزود: در نیروگاه ویس از توربین‌های نسل جدید کلاس F استفاده خواهد شد، ادامه داد: راندمان بخش گاز این نیروگاه ۴۰ درصد خواهد بود که این رقم با افتتاح بخش بخار و در شرایط ایزو به ۵۸ درصد نیز خواهد رسید.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی پیشرفت اجرای زیرساخت‌های فعلی این پروژه را حدود ۵۲ درصد برشمرد و گفت: این پروژه چهارمین نیروگاه از مجموعه نیروگاه‌های کلاس F راندمان بالای ایران است که در چارچوب قرارداد پنج هزار مگاوات نیروگاه راندمان بالا با مپنا از طریق سرمایه‌گذاری دولتی در حال احداث است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تمامی مشکلات و تنگناهای مالی، پروژه‌های هدف در استان خوزستان به منظور بهبود رفع نیاز شبکه برق کشور با جدیت در دستور کار شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی قرار دارد.

نیروگاه سیکل‌ترکیبی ویس (رامین) اهواز در ۲۰ کیلومتری جاده اهواز به مسجد سلیمان در استان خوزستان احداث خواهد شد.

 

منبع: پایگاه خبری نیروگاه نیوز

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *