پیوندهای مفید

دومین نیروگاه با راندمان بالا تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

دومین نیروگاه با راندمان بالا تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

«دومین نیروگاه با راندمان بالا تا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد»

حمیدرضا عظیمی در جریان سفر به خوزستان و بازدید از نیروگاه دوکوهه اندیمشک اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های صنعت برق کشور، این نیروگاه ۴۵۱ مگاواتی با برخورداری از یک واحد گازی و یک واحد بخار احداث خواهد شد.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه واحد گاز این نیروگاه تا خردادماه سال آینده وارد مدار خواهد شد، گفت: این پروژه دومین نیروگاه از مجموعه نیروگاه‌های کلاس اف راندمان بالای ایران است که در چارچوب قرارداد پنج هزار مگاوات نیروگاه راندمان بالا با مپنا از طریق سرمایه‌گذاری دولتی در حال احداث است.

وی اضافه کرد: از اهداف این پروژه تأمین بخشی از نیازهای شبکه و بهبود پایداری برق منطقه، افزایش متوسط راندمان نیروگاه‌های حرارتی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و استفاده از امکانات داخلی و ساخت داخل تجهیزات می باشد.

عظیمی افزود: با توجه به اینکه این پروژه جزو طرح‌های مربوط به پیک مصرف برق سال آینده است، در تلاشیم با همکاری تمامی ارکان پروژه منابع مالی لازم را برای تکمیل این واحد تأمین کنیم تا پیمانکار مربوطه نیز بتواند نسبت به نصب تجهیزات و راه‌اندازی آن تا خردادماه سال آینده اقدام کند.

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *