پیوندهای مفید

طرح‌های مدیریت مصرف در هرمزگان باعث کاهش ۶۰ درصدی مصرف برق شد

طرح‌ مدیریت مصرف برق هرمزگان و کاهش ۶۰% مصرف

« طرح‌های مدیریت مصرف برق هرمزگان باعث کاهش ۶۰% مصرف برق شد »

“داود حسین‌نیا” با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مدیریت مصرف برق، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص پیش آمده از محدودیت تولید برق کشور، استفاده از روش‌های متنوع در راستای کاهش مصرف برق شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: استفاده از نور طبیعی و به طبع آن خاموشی بخش عمده‌ای از سیستم روشنایی غیرضروری در ساعات اداری، استفاده از دیزل ژنراتور در هنگام پیک مصرف برق، خاموشی تجهیزات برقی در ساعات غیر اداری، تعویض پنجره‌های شرکت به دوجداره، استفاده از درب‌های برقی ساختمان اداری و اتومات بودن روشنایی راه روها جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و جایگزینی لامپ‌های پرمصرف با LED کم مصرف از جمله اقدماتی است که با همکاری و تلاش واحدهای مختلف شرکت در راستای مدیریت مصرف برق انجام شده است.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان اظهار کرد: اجرای طرح‌های مدیریت مصرف انرژی و استفاده از انرژی‌های نو در تامین برق در شرکت، مصرف برق را از ۵۵۰ کیلووات ساعت گذشته به حدود ۲۰۰ کیلووات ساعت رساند.

وی با ذکر این نکته که توسعه نیروگاه خورشیدی شرکت در دستور کار قرار دارد، گفت: در حال پیگیری برای تامین تجهیزات اجرای این طرح هستیم.

حسین‌نیا با بیان اینکه این شرکت با اعمال موارد ذکر شده بخش قابل توجهی از مصرف برق را کاهش داده است، خاطرنشان کرد: با همفکری‌های انجام شده و همکاری کارکنان محترم، مصرف برق در تیرماه نسبت به خرداد ماه بیش از سه هزار و ۵۵۰ کیلووات ساعت کاهش پیدا کرده است که این امر کاهش هزینه‌های قبوض مصرفی را نیز در پی داشته است و جای تقدیر دارد.

وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم مدیریت مصرف برق توسط ساکنین مجتمع مسکونی گلستان، بیان داشت: افزایش دما در استان هرمزگان و بروز خشکسالی بی سابقه در سراسر کشور، اهمیت صرفه‌جویی در مصرف انرژی به ویژه آب و برق را دو چندان می‌کند که کارکنان شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با تعهد نسبت به کاهش و مدیریت مصرف قدم برداشته‌اند.

نقش ویژه نیروگاه خورشیدی در مدیریت مصرف/کاهش سه هزار کیلوواتی مصرف برق در دوره‌های اخیرعبدالحمید کمالی سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی و مدیریت مصرف، گفت: حذف سیستم سرمایشی مرکزی و جایگزینی با تجهیزات سرمایشی کم مصرف، محدودسازی مصرف انرژی برق در ساعات غیر اداری و استفاده از نیروگاه خورشیدی و انرژی‌های نو از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به مصرف ۵۵۰ کیلووات ساعتی شرکت طی مدت گذشته، تشریح کرد: یکی از اقدامات شاخصی که در حوزه مدیریت انرژی در شرکت انجام شده، استفاده از نیروگاه خورشیدی است که مصرف برق از شبکه توزیع را کاهش داده است.

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان تشریح کرد: نیروگاه خورشیدی شرکت آب منطقه‌ای در فاز اول در مساحتی حدود ۱۵۵ مترمربع به اجرا در آمده و دارای ظرفیتی بالغ بر ۲۵ کیلووات ساعت است.

وی ادامه داد: فاز دوم نیروگاه خورشیدی نیز پس از تامین تجهیزات به سرعت انجام خواهد شد و ظرفیت تامین برق نیروگاه خورشیدی را به بیش از ۶۵ کیلووات بر ساعت می‌رساند.

کمالی با ذکر این نکته که استان هرمزگان به واسطه شرایط جوی، ظرفیت مناسبی برای تولید برق از انرژی‌ها تجدید پذیر به ویژه نور خورشید دارد، گفت: اجرای چنین پروژه‌هایی در ادارات تابعه شرکت در سطح شهرستان‌ها نیز بخشی از بار مصرفی شبکه توزیع برق در شهرستان‌ها را کاهش می‌دهد.

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان بیان داشت: با اجرای طرح تامین برق از طریق پنل‌های خورشیدی و ایجاد محدودیت‌ها پس از ساعات اداری، مصرف برق از ۵۵۰ میلووات ساعت به ۲۰۰ کیلووات ساعت رسید که این آمار نشان دهنده میزان موفقیت اجرای طرح‌هاست.

 

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *